SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

Devletimizin ve milletimizin en önemli unsurlarından olan Gazi Meclisimiz artık bir asrı geride bıraktı. En yaşlı üye olarak Sinop Milletvekili Şerif Bey, Meclis'i bugünden tam 100 yıl önce bugün, yani 23 Nisan 1920 Cuma günü saat 14.00'te kısa bir konuşma ile açmıştı. Bugün 15 Temmuz hain darbesinde bombalara hedef olmuş gazi meclisimizin; Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasının 100. Yılı. Bu güzel günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk dünyanın hiçbir yerinde olmayan çok güzel bir kararla çocuklara bayram olarak hediye etmiştir.

Tüm milletimizin ve geleceğimizin umudu çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Boyabat Eğitim Ailesi olarak tebrik ediyoruz. Belki çocuklarımız sokağa çıkamadı ama evlerinden 23 Nisanlarını çok güzel bir şekilde kutladılar/kutluyorlar. Şiirler okudular, şarkılar söylediler, video çektiler, resim gönderdiler... Bizler biliyoruz ki bu zor günler geçecek ve bir çocuk masumluğuyla ülkemiz vatanımız güzel günlere kavuşacaktır.

Çocuklar sizler, Türkiye'yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

24-04-2020

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.