SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

Boyabat ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

Hüküme Konağı önündeki Atatürk Anıtı´na İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan tarafından çelenk konulmasıyla başlayan program, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu´nda devam etti.

 

Protokol sorumluluğunu Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bayram Kılıç ve Boyabat Cengiz Topel Ortaokulu Müdürü Özgür Ertaş´n üstlendiği programın sunuculuğunu Cengiz Topel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Medine Buğdaycı yaptı.

 

Program saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın okunuşuyla başladı. Devamında Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eyüp Yurtseven Kuran-ı Kerim okunuşu sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Halk Eğitimi Merkezi Aday öğretmeni Özlem Dündar yaptı. 

 

Dündar konuşmasında "Öğretmen, öğretme işini seven, bunu görev edinen, vatanına ve milletine bağlı, çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren, aydınlık geleceğimizin inşasına önemli katkılar yapan kişidir. Öğretmenlik, son derece önemli ve değerli bir meslektir. Öğretmenlik mesleği, sabır, vicdan ve bir ülkü işidir. Öğretmen , insana bilgi, güven, inanç ve sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır. Bizi doğruya yöneltir ve bilgili kişiler olmamız için özveriyle çaba gösterir.

 

Öğretmenlik, öyle kutsal bir meslektir ki, her zaman sorunun değil çözümün bir parçasıdır. Olmazların, yokların, imkânsızlıkların içinde dahi, Fatihler, Mimar Sinanlar, Mustafa Kemaller yetiştirmeyi kendisine vazgeçilmez bir hedef olarak görmektedir. 

 

Öğretmenlik, aynı zamanda bir peygamber mesleğidir. Öyle ki, Hz. Ali’nin ‘’bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ‘’sözü dinimizde öğretmenliğe verilen önemi gösterir. Öğretmen, sevmeyi, sevilmeyi, sevgi ile sarılmayı ve değer nedir bilmeyi öğretendir. 

 

Aydınlıkları sunan, karanlıkları aydınlatan ateşleri yakan, ışık yayan kişidir. Kısacası öğretmen, binlerce çocuğu olan bir anne, bir babadır.

 

Bu anlamlı ve güzel günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık, başarı ve mutluluklar diler saygılar sunarım" ifadelerinde bulundu.

 

Boyabat Cengiz Topel Ortaokulu öğrencisi Muhammet Tunç´un İnsanlık Türküsü şiirini okuması sonrasında yine aynı okulun öğrencileri Merve İlayda Korkan ve Azra Kiranlı "Dünyanın Bütün Çiçekleri" başlıklı şiiri birlikte okudular. Devamında Cengiz Topel Ortaokulu Müzik Öğretmeni Kadriye Erdoğan´ın yönettiği ve öğrencilerinin oluşturduğu koro tarafından günün anlamını yansıtan şarkılar seslendirildi.

 

Programda ayrıca Batman´da terör örgütü tarafından şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın öğretmenin kendi sesinden Mağusa Limanı şarkısının dinletisi yapıldı.

 

Program emekli öğretmen Rasim Erdem ve Adil Şimşek´e protokol tarafından hizmet şeref belgelerinin sunulmasının ardından Emekli Öğretmenler adına Rasim Erdem´in konuşmasıyla devam etti.

 

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eyüp Yurtseven şehitler ve vefat eden öğretmenler için hatim duası ardından daha önceki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilişiyle sona erdi.

 

Programa, ilçe Kaymakamı Fatih Aksoy,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Askerlik Şubesi Başkanı Atgm. Durali Dündar, J.Asb. Kd..Bçvş.İlçe Jandarma Komutan Vekili Özay Topçu, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, CHP İçe Başkanı Murat Sezer, stk temsilcileri, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.