SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOYABAT ANADOLU İHL ARTIK BİR PROJE OKUL

BOYABAT ANADOLU İHL ARTIK BİR PROJE OKUL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Proje Okulu olarak seçilen Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren merkezi sınavla öğrenci alacaktır. Böylece okulumuz sınavla öğrenci alan ilçede 2, ilde 7 okul arasına girerek büyük bir başarıya imza atmıştır.

Okulumuz sadece ilçemizden değil ilimiz ve bölgemiz de öğrenci alacağı için LGS öğrencilerimizin bir an önce hedeflerine odaklanmaları gerekmektedir. Çünkü sınavlı kontenjanımız 30 öğrenci ile sınırlıdır.

2020-2021 eğitim öğretim yılına ilçemiz Yıldız Mahallesine yapılmakta olan külliyede başlayacak okulumuz bünyesinde 24 derslikli modern tasarımlara sahip bir okul, 200 öğrenci kapasiteli otel konforunda pansiyon ve Kapalı Spor Salonu bulunmaktadır.

Önümüzdeki yıldan itibaren bu projeye dahil olan öğrencilerimiz Fen liseleri ile Sosyal bilimler Liselerinde okutulan alan derslerini alacaklar ilave olarak İmam Hatip okullarını özgü dersleri de okuyacaklardır.

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.