SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Avrupa´da Staj

Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Avrupa´da Staj

Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından sunulan "Yaşlı Bakımında Beceri Transferi" projesi kapsamında okulun 18 öğrencisine Avrupa ülkelerinde staj hakkı tanındı.

 

Okul Müdürü ve öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan´ı makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ettiler. Okul Müdürü Nuri Aslan projeyle ilgili yaptığı açıklamada :

 

"Okulumuz Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Türkiye Ulusal Ajansımıza sunmuş olduğumuz "Yaşlı Bakımında Beceri Transferi" adlı projemiz kabul edilmiştir. Projemiz Avrupa’da Yaşlı bakımı alanında staj imkanı sunmaktadır.

 

Projemizde üç ülkeye akış düzenlenecek olup  toplam 18 öğrenci 5 öğretmen yurt dışında deneyim elde etme fırsatı yakalayacaktır. Projemizin yurt dışı ortakları İtalya/ Pellicano, Hollanda/ Olomaker ve Çek Cumhuriyeti / Ruska Sağlık okulundandır.  

 

Okulumuz bu kapsamda 6 öğrenci 2 öğretmen  04 Şubat - 24 Şubat 2018 tarihleri arasında 3 hafta İtalya Brescia’da staj yapacaktır. Yine okulumuz Projemiz kapsamında 6 öğrenci 2 öğretmen Çek Cumhuriyetinde  18 Şubat - 10 Mart 2018 tarihleri arasında Prag ‘da 3 hafta staj yapacaktır. Yine okulumuz Projemiz kapsamında 6 öğrenci 1 öğretmen Hollanda  18 Şubat / 10 Mart tarihleri arasında Rotterdam‘da 3 hafta staj yapacaktır.

 

Bu kapsamda öğrencilerimiz İtalya’da Brescia, Çek Cumhuriyetinde Prag Hollanda Rotterdam şehrinde konaklayacaklardır. Bunlarla beraber öğrenci ve öğretmenlerimizin İtalya da Verona, Milano, Venedik, Çek Cumhuriyetin de de Viyana ve Budapeşte’ ye Hollanda da  Rotterdam, Amsterdam’ a kültürel gezi yapmasını planlamaktadır. 

 

Proje kapsamında bizlere yoğun ilgisini esirgemeyen Türkiye Ulusal Ajansına, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Özkan’a  teşekkür ederiz." ifadelerinde bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Özkan´da İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini kutlayarak başarılarının devamını diledi. Özkan, konuşmasında "Böyle anlamlı ve önemli bir başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gayretli, sabırlı ve azimli çalışmaların sonucunda elde edilen projelerin hayata geçirilmesinde büyük adımlar atılmıştır. İnşallah yurtdışı stajlarında kendinizi daha iyi geliştirerek daha başarılı ve yeni projelere imza atmanız temennisinde bulunuyorum.

 

Sizlerin bu başarıları, tüm okullardaki öğrencilere kendi alanlarında yapacakları projelerinde örnek ve teşvik edici rol oynamasını diliyorum. Proje çalışmalarınızın okulunuza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sizleri tekrardan tebrik ediyorum" dedi.

 

17-01-201817-01-201817-01-201817-01-2018

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.