SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boyabat Polisinden "Kötü Alışkanlıklara Karşı Bilgilendirme Toplantısı"

 Boyabat Polisinden "Kötü Alışkanlıklara Karşı Bilgilendirme Toplantısı"

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü´nce düzenlenen toplantıda öğrencilere "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma" konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

 

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Boyabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu´nda İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Emre Çakal tarafından "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma" projesi kapsamında lise öğrencilerine ve diğer davetlilere bilgilendirmede bulunuldu. 

 

İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, toplantının açılışında yaptığı sunum konuşmasında, bu günün gençlerinin ülkemizin geleceğinin teminatı olduğunu ve bu hassasiyetle gençlerimize sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak "Genç nesillerimizi çalışkan, bilgili, donanımlı, akıl sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirirsek toplumun da geleceğine o kadar olumlu katkılar sağlayabileceğiz. Bu yönden gençlerimizin okul, aile, öğretmen ve arkadaş çevresi çok önemlidir" dedi. 

 

Daha sonra söz alan İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Emre Çakal "Kötü alışkanlıklarla mücadele" konusuyla ilgili slayt gösterileri eşliğinde yaptığı açıklamalarda özellikle ailelerin çocuklarını iyi yetiştirmeleri, arkadaş çevreleri hakkında bilgi sahibi olmaları, kötü alışkanlıkların neler olduğu, bunlara karşı gençlere karşı ne gibi tuzaklar kurulduğunu örneklerle açıkladı. 

 

Kurulan tuzaklara karşı nasıl tavır alınacağı, bu konuda gençlerin ailenin ve okul yöneticilerinin neler yapabileceği konularında bilgilendirmelerde bulunan Emre Çakal "Gençler özellikle sosyal medyada yönlendiriliyorlar, ülkemizin yönetimini gelecekte siz gençlere devredeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddeler beyinleri çökertiyor. Bu nedenle kendinize, sağlığınıza sahip çıkmakla ülkemize de sahip çıkmış olacaksınız. Sosyal medyada tanımadığınız, bilmediğiniz kişilere kanmayın kişisel bilgilerinizi vermeyin. Sizin gözünüze, kulağınıza hoş gelecek vaadlere karşı uyanık olun, muhatap dahi olmayın." ifadelerinde bulundu. 

 

Toplantıya Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Mermerci, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Serdar Yener, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gürbüz, daire amirleri, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. 

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.