SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boyabat Yaşar Topçu YBO´da Türkiye İkinciliği Ödülü

Boyabat Yaşar Topçu YBO´da Türkiye İkinciliği Ödülü

İlçemiz Yaşar Topçu YBO öğrencisi Sümeyra Toka´nın "YBO´da Yaşam" konulu resim yarışmasında kazandığı ikincilik ödülü Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan tarafından verildi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı´nın genel amaçları doğrultusunda Türkiye genelindeki yatılı bölge okullarında öğrenim gören okulların kendilerini resim sanatı ile ifade etmelerine olanak vermek; duygu, düşünce ve hayallerini ifade etme yeteneğini geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenlediği "YBO´da Yaşam" konulu resim yarışmasına Türkiye genelinde 407 öğrenci katılmıştır. 

 

"YBO´da Yaşam" konulu resim yarışmasına katılan İlçemiz Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Sümeyra Toka isimli öğrencinin resimi değerlendirme kurulu tarafından Türkiye ikinciliği ile derecelendirildi. 

 

 

İki yıldır Karikatürist-Ressam-Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın AYRANCIOĞLU ile resim ve karikatür çalışan Sümeyra TOKA’nın çeşitli ulusal karikatür yarışmalarından da ödülleri bulunuyor.

 

 

Nevzat Türkkan ödül töreninde okulun fiziksel olarak eğitim - öğretime, öğrenci ihtiyaçlarına uygun olduğunu belirttiği konuşmasında " Burada gördümki resim atölyesi çok donanımlı. Çok yetenekli ve uluslararası başarılarda imzası olan görsel sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ve kendisi gibi uluslararası resim karikatür yarışmalarında çok sayıda ödül kazanan öğrencileri var. Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencileri ulusal ve uluslararası yarışmalarda ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi gururlandırmışlardır. 

 

Bu başarıların mimarı Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu´na, kendisine her türlü desteği veren okul müdürü Tuncay Utku´ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan´a teşekkür ediyor , Sümeyra Toka kızımızı Türkiye ikinciliğinden dolayı tebrik ediyorum." dedi. 

 

15-02-201815-02-201815-02-201815-02-201815-02-201815-02-2018

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.