Fatih Projesi Güvenli İnternet Kullanımı İle İlgili Videolar

Güvenli İnternet Kullanımı İle İlgili Videolar

İnternet son yüzyılın en büyük icadı olarak insanlığın hizmetine sunuldu. Bizler günlük yaşantımızda olsun iş yaşantımızda olsun interneti kullanıyoruz. son zamanlarda interneti olmayan ev, internete ulaşamayan insan sayısı yok denebilecek kadar az. Burada şu soruyu sormak gerekiyor ? Güvenli internet kullanımından ne anlıyoruz?

 Çoğumuz bu soruya bilgisayara zarar verebilecek içeriklerden sakınmak, şifrelerin çalınması, internet bankacılı, sanal alış verişte uyanık olmak dış saldırılara karşı tetikte olmak olarak cevaplarız.

Aslında asıl tehlike bu değil. Asıl tehlike çocuklarıızın bilgisayar başında geçirdiği zaman diliminde ne kadar internete girdiği ve hangi içerikleri takip ettiğidir. Özelliklede sürekli gelişen bilgisayar teknolojisi, buna ayak uydurmakta hiçte zorlanmadığını gördüğümüz içerik sağlayıcılar, sosyal ağlar, oyun siteleri vs. derken kontrolsüz bir güç oluveriyor internet.

Anne ve babalar olarak bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Çocuğumuzun pisikolojik ve ruhsal gelişimini etkileyebilecek içeriklerden onları uzak tutmak zorundayız. Sizlerin bilgisayar okur yazarı olabilmeniz, giriş seviyesinde de olsa bilgisayarı kullanmayı bilmeniz çok önemli. Çocuklarmıza öncelikle sizler rehberlik edeceksiniz. Bu kapsamda çevrenizde bilgisayar kullanımı ile ilgili seminerlere ve kurslara katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu sayfa aracılığı ile sizlere güvenli internet kullanımı konusunda fikir vermek amacındayız. Videolar, sunularla zaman içerisinde burayı güncelleyeceğiz.  Musa BİLGİN  

Bilinçli ve Güvenli Internet Kullanımı Videoları   Güvenli internet kullanımı ile ilgili izlenmesi ve izletilmesi gereken . Eğitici ve öğretici videolar  

   

 

 

 

 Yayın:22.06.2012 - Güncelleme:22.06.2012 - 11:00 - Görüntülenme:706