SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

"Bugün bütün imkânsızlıklara rağmen, çok uluslu ittifaklara karşı zafere inanmışlığı, cesareti ve mücadele ruhu ile az sayıdaki insanların galip geldiği tarihte ender görülecek bir başlangıcın yıl dönümü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yılıdır.

Bağımsızlığın karakteri olduğu bir milletin, en zor şartlarda bile neler yapabileceğini göstererek izmihlal ve esarete karşı istiklalinden asla taviz vermeyen, devlet kurmayı her koşulda vazgeçilmezi olarak benimseyen milletimizin, en şanlı zaferlerinden biri Kurtuluş Savaşı'nda yaşanmıştır. Bütün farklılıklarına rağmen en zorlu günleri; kardeşlik, birlik ve beraberlik şuuruyla aşan milletimiz bu gücünü günden güne daha da artırarak bugünün ve yarının etkin ve güçlü devletleri arasındaki yerini ilelebet koruyacaktır.

Kıtalara hükmeden bir cihan devletinin tüm tarihsel ve kültürel zenginlikleriyle kurulan genç Cumhuriyetimizi, ülkemizde ve bölgemizde oynanan tüm oyunlara rağmen en üst medeniyet seviyesine çıkarma hedefini, Gazi Mustafa Kemâl Atatürk'ün örnekliğiyle genç nesillere aktarma çabasındayız. Bütün mazlum milletlere istiklale ve zafere inanmışlığıyla örneklik ve öncülük eden bilge ve ahlaklı nesillerimizin dünyaya barış ve huzuru hâkim kılacak hedefleriyle yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Millet iradesini üstün tutan, 15 Temmuz gibi hain girişimlere geçit vermeyen asil milletimizin eşine az rastlanır kahramanlıklarıyla bugün devletimiz düne göre daha güçlü, geleceğimiz daha aydınlıktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 96 yıllık Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, cennet vatanımız için fedakârlıklarla mücadele eden ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını feda etmeye hazır gazilerimize Allah'tan uzun ömürler diliyorum.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.