SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köyümüzün Kodlayan Parmakları

Köyümüzün Kodlayan Parmakları

İlçemiz Sarıağaççayırı Ortaokulu 5.ve 6.Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri dersi kapsamında yapmış oldukları kodlama etkinlikleri devam ediyor.

Algoritma mantığı,sabit-değişkenler,döngüler gibi birçok kavramı öğrenen öğrencilerimiz bu işlemleri yapmış oldukları etkinliklerde uygulama fırsatı buluyor. Blok tabanlı uygulamalar okulumuz BT sınıfında yapılan uygulamalarda etkili bir şekilde kullanılıyor.Bu etkinlikler öğrencilerin hem analiz yapma hem de yaratıcılık yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayrıca günlük hayatta kullandıkları oyun ve programların nasıl hazırlandığı hakkında ise fikir sahibi oluyorlar. Hem grup hem de bireysel olarak yapılan uygulamalar sonucunda öğrencilerimizin etkinliklere aktif bir şekilde katıldığı görülüyor.

Bilgisayarın aslında boş vakit geçirme aracı değil de istenildiğinde ne kadar faydalı olduğu kodlama uygulamalarıyla bir kez daha ortaya çıkıyor.Öğrencilerimiz yapmış oldukları oyunlarla kendi hayal dünyalarını tasarlayarak ortaya yeni bir ürün çıkarıyorlar.Farklı tasarımlar,farklı kodlar,farklı düşünceler sonucunda ortaya bambaşka küçük yazılımlar ortaya çıkıyor.Bir araya gelen öğrencilerimiz gruplar halinde bir ekip gibi çalışarak yazılımlarını en güzel hale getirip kıyasıya yarışıyorlar.

Bizlerde okulumuz olarak kodlama etkinliklerini destekliyor, her yeni fikrin bir yeni bir ışık olduğunu öğrencilerimize aşılamaya çalışıyoruz.

 

25-03-2019

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.