SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Miniklerden Anlamlı Ziyaret

Miniklerden Anlamlı Ziyaret

Uygur Özay İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri eTwinning Projesi ´´Bir Destansın  Sen Anadolu´´ kapsamında ,sınıf öğretmenleri Ümmühan Çeltikci rehberliğinde , şehit torunu olan Ayser Odabaşı´nı ziyaret ettiler, elini öptüler, bayrağımızı teslim ettiler.

İlçemiz Uygur Özay İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri,´´Bir Destansın Sen Anadolu´´ eTwinning projesi kapsamında ,öğretmenleri Ümmühan Çeltikci rehberliğinde , Anadolu´yu destanlaştıran kahramanlarımızın izini sürmeye devam ediyor. Osmaniye/Toprakkale Yolbulan-Baştuğ Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İlker Özer olarak ve Samsun/Canik Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İlknur Birer ile öğrenciler arasında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Milli Mücadelenin 100. Yılının öneminin daha iyi kavranılması, milli ve manevi değerlerimizin yaşayarak öğrenilmesi için ortaklaşa başlatılan ve haziran ayında tamamlanacak olan “Bir Destansın Sen Anadolu” adlı eTwinning projesi kapsamında öğrencilerimiz, Kurtuluş Savaşında şehit düşen, Boyabatlı İbrahim Dedenin torunu olan Ayser Odabaşı´nı 26 .03.2019 tarihinde, evinde ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında ,minik öğrencilerimiz anlatılanları dikkatle dinlediler.O dönemde yaşanılan olayları anlatan Ayser Ninemizin zaman zaman gözleri doldu. Çok duygusal anlar yaşadık. Ayser Ninemizin elini öptük, bayrağımızı teslim ettik. İbrahim Dedemizi ve daha nice şehitlerimizi minnetle ve rahmetle andık.Ruhları şâd olsun...

 

09-04-201909-04-201909-04-201909-04-2019

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.