SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muhtarlar Günü Kutlandı

Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizde kutlama program gerçekleştirildi.

 

İlk olarak Hükümet Konağı Meydanında gerçekleştirilen programda Atatürk Anıtına muhtarlar adına çelenk sunumu yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Boyabat Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Gökdelen yaptı. 

 

Hükümet konağı Meydanındaki kutlama Töreninin ardından Muhtarlar, Kaymakam Fatih Aksoy’u makamında ziyaret ettiler. Akabinde 19 Ekim Muhtarlar günü kutlama programı dolayısıyla Boyabat Öğretmenevi ve Aksam Sanat Okulu Sosyal Tesislerinde öğle yemeği verildi. 

 

Muhtarlar onuruna verilen yemekte muhtarlarla bir araya gelen Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, “Her yıl 19 Ekim gününü "Muhtarlar Günü" olarak kutlamaktayız. Bu anlamlı günün görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlamasına Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy,  Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Emniyet Müdürü Yusuf Gül, Jandarma Komutanı Tegmen Murat Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Daire Müdürleri, İl Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.