SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Polis Teşkilatı’nın Polis Haftası Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatı’nın Polis Haftası Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü ve "Polis Haftası" kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. 

Boyabat´ta, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü ve "Polis Haftası" kutlamaları, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü´nün Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunuşu sonrasında günün anlam ve önemi üzerine konuşan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü; "Bu gün Cumhuriyetimizin, demokratik hukuk devletimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünü sizlerle bir arada kutlamaktan onur ve mutluluk duyup, tekrardan hoş geldiniz diyerek saygılarımı sunuyorum. Türk polis teşkilatı halkın can, mal güvenliği, devletin bölünmez bütünlüğü ve huzurun temini için zaman ve mekan gözetmeksizin hizmet vermekte, gerektiğinde ise canını feda etmekten çekinmemektedir. Bu hizmet uğrunda kuruluşumuzdan günümüze kadar canını seve seve feda edip hakka yürümüş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Türk polis teşkilatımız kanunlarla kendisine verilen yetki ile görev yaparken en büyük yardımcısı aziz milletimiz olmuş, halkımızın yanında ve gönlünde yer bulmuştur. Polis kimin karşısındadır, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk´ün söylediği gibi herkesin polisi kendi vicdanıdır. Polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Polis teşkilatımız, hizmet görevi gereği çağın gerektirdiği tüm yeniliklere teknolojik gelişmeler ışığında kendisini sürekli yenileyerek hizmet vermeye devam edecektir. Ben polis teşkilatımızın kuruluşu ve polis haftasında bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkürlerimi arz ediyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.