SİNOP BOYABAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜÇ İLÇEYE HİZMET VERECEK BOYABAT REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Tanılama yapılmaya başlanan Boyabat Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Özel Eğitim Hizmetleri alanı ve Rehberlik çalışmalarının üç ilçe için daha koordineli ve verimli bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır.
ÜÇ İLÇEYE HİZMET VERECEK BOYABAT REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Boyabat Rehberlik ve Araştırma Merkezi 2023-2024 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçelerini içerisine alan bölgenin bağlı olduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz Sinop merkeze olan uzak mesafe dezavantajını ortadan kaldırmayı ve bölgeye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri ve Özel Eğitim Hizmetleri bölümleri bulunmaktadır. Özel Eğitim Hizmetleri Bölümünde 5 öğretmen, Rehberlik Hizmetleri Bölümünde 2 öğretmen ve 2 idareci ile hizmet verilmektedir. 

Özel Eğitim Hizmetleri Bölümü özel gereksinimli bireylerin(zihinsel yetersizlik, otizm, görme kaybı, işitme 

kaybı, bedensel yetersizlik vb. ) inceleme, tespit, teşhis, öğrenci tanıma ve tanı koyma gibi çalışmaları yürütmektedir.

Rehberlik hizmetleri bölümünde ise okullardaki rehberlik 

faaliyetlerinin koordinasyonu, danışmanlık hizmetleri, tercih danışmanlığı, öğrenci inceleme işlemleri gibi faaliyetler yürütmektedir.

Boyabat Rehberlik ve Araştırma merkezinin tarama, inceleme, tespit, teşhis, öğrenci tanıma gibi çalışmalarında kullanabilecekleri çeşitli yetenek, zekâ ve standart başarı testleri; kişilik, tutum, meslekî ve akademik benlik, gelişim, öğrenci davranışlarını değerlendirme gibi ölçekler; ilgi envanterleri, problem tarama envanterleri, kontrol listeleri, anketler ve benzeri ölçme araçları bulunur.

 

Boyabat Rehberlik ve Araştırma Merkezinin hizmetlerinden şahsi başvuru (öğrenci ise velisi ile birlikte) yapan kişiler ya da okul veya ilgili kurum ve kuruluşlardan gönderilen öğrenciler veya 

bireyler yararlanabilir.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Adres: Çamlıca Mah. İbni Sina Cad. No 15 İç Kapı No 1 Boyabat / Sinop

Telefon: 0368 315 40 48

İnternet Sitesi: https://boyabatram.meb.k12.tr/

Mail adresi: boyabatram@gmail.com

 

Camikebir Mahallesi Panayır Tepe Caddesi Boyabat Sinop - 0368 315 25 15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.